3. září 2013

Citujeme knižní hrdiny - 1.3Toto meme jsem vymyslela :D

Spočívá v tom, že z každé vámi momentálně čtené knihy vyberete citát, jenž vás zaujal, ovlivnil, zalíbil se vám nebo vám jen z neznámého důvodu utkvěl v paměti.

Pod citát pak napíšete v které knize ho my ostatní najdeme, kdo ho vyslovil a proč je pro vás samotné výjimečný.

Přidat můžete i cokoli dalšího, co vás napadne. Obrázek, souvislost s filmem či vámi psaný příběh, povídku, básničku. Samozřejmě není podmínkou! Ovšem ve fantazii se meze nekladou!

Navzájem se tak můžeme inspirovat k četbě zajímavých knih :)

Pokud se chcete zapojit, můžete si dát na blog tuto ikonku - 


"Ráda odškrtávám dny v kalendáři - 151 škrtnutých dnů a nic opravdu strašného se nepřihodilo. 152 a svět trvá dál..."Tento citát je z knihy Ostré předměty od G.Flynnové. Kniha pro mě byla něčím naprosto novým. Vždy jsem se sice ráda bála, ale jednalo se o úplně první thriller, který jsem četla. A popravdě? Naprosto mě odrovnal! V tom dobrém slova smyslu. Byl děsivý, pohoršující, zábavný a smutný zároveň. Mám hrozně ráda zvláštní věci a to je pravě přídavné jméno hodící se k této knize.
Tento citát je, podle mě, jednou z těch smutnějších záležitostí. Vyšel z úst hlavní hrdinky Camille, jež je ve světě tak trochu ztracená. Musí totiž žít se známkami, které na ní život a ona sama dříve zanechaly.


6 komentářů:

 1. Určite si musím túto knihy prečítať :)

  OdpovědětSmazat
 2. Tak nějak přemýšlím, jestli se nechám zviklat a pustím se do thrilleru..:D

  OdpovědětSmazat
 3. dneska som pridala aj ja citat tak ak chceš kukni http://singularity12.blogspot.sk/2013/09/citujeme-knizni-hrdiny-2.html

  OdpovědětSmazat
 4. O knize taky uvažuji, ale ještě jsem se k ní nějak nedostala. Citát je nicméně vážně zajímavý, chápu, proč si si ho vybrala.:-)

  OdpovědětSmazat
 5. Zvu tě k sobě na giveaway a moc mě potěší, když se zúčastníš. :)

  OdpovědětSmazat
 6. skvelá veta.. :D aj meme sa mi veľmi páči :)

  OdpovědětSmazat